19.7.10

"kadınlar aldanmaz, inanmak ister"

Böyle demiş, gölgesine gizlenip yazmayı tercih eden biri.

Kadınları bu kadar iyi tanımakla da kalmayıp, içlerinden birinin kendisine inanmaya devam etmesini istemiş.

Aldatılmakla, aldanmak arasındaki farkı düşünmeye başladım bu yüzden. Aldatılmış hissetmekle, aldanmış olmak arasındaki farkı. Düşünmeye de devam edeceğim.

Tatilden mahrum geçecek bir başka yazın ortasında, sabahları altıda kalkıyorum. Akşam da altıda bitiyor mesaim, enerjim gecenin erken saatlerinde tükenince, sadece bir kaç sayfasını okuyabildiğim kitabıma dalıyorum. Akide beni uyutmamak için her yolu denese de, başarılı olamıyor.

Rüyamda uzun mektuplar yazıyor, yazdıklarımı tekrar tekrar okuyup, mektupların sahibine inanıyorum. Uyanınca aklıma ilk gelen "rüyaların tersi çıkar" cümlesi oluyor.

Bu gece geç kaldım, uyku gözlerimden akıyor.

Acı rüyalar hepinize...

hk, 19.7.2010

1 yorum:

Adsız dedi ki...

matematik te kumeler, kumlerın ıcınde cocuk suratları , çizgilerle resmedilmiş sıra arkadası bu surat bana benzıyor dedıgınde arkadası buda benım dıye gulen bır suratı işaret ettıgınde sıra arkadası hayır sana benzemıyor bak sımdı sana benzetecegım deyıp yuvarlak suratı elındekı karakalemle ıcını boyayıp..işte sımdı sen oldun dıye ! arkadasına baktıgında ;ben bu kadar esmermıyım dıye dusunen hayalkırıklıgındakı arkadasının iç halini nereden bılebılırdı..aldatan bır gun mutlaka aldanır...esmerlık ınsan tenınde kalıcıdır...dun aldandıgımıza bugun guler gecerız..aldanmakta kalıcı olan aldatana kadar devam eder..bır kez aldatmaya gorun o zaman farkınız ..karamarsıktır.

baharın işaretleri

Kimsesiz fotograflar albümü